Masaż bambusowymi pałeczkami

Masaż kreolski najczęściej jest stosowany przy problemach z nadwagą i cellulitem. Stosuje się go również przy zmęczeniu psychicznym i fizycznym. Masaż pałkami bambusowymi jest także odpowiedni do łagodzenia napięcia mięśniowego i nerwowego. Łagodzi stres, pomaga się zrelaksować. Skutecznie poprawia krążenie krwi, szczególnie krążenie żylne, może być też środkiem wspomagającym zwalczanie dolegliwości bólowych. Wpływa pozytywnie na przepływ limfy, poprawia odżywienie tkanek i komórek oraz przyspiesza procesy metaboliczne w całym organizmie człowieka.

Po zabiegu pacjent czuje się odnowiony w swoim ciele. Bloki i stres znikają, osiągany jest spokój. Masaż kreolski uwalnia człowieka od bezsenności, chronicznego zmęczenia, dotlenia tkanki i uelastycznia ciało. Pomaga redukować cellulit. Masaż ten jest aktywnie wykorzystywany jako masaż modelujący dla utrzymania pięknej sylwetki.

Jak wykonywany jest masaż kreolski (masaż bambusem)?

Masaż wykonywany jest pałkami bambusowymi. Z natury bambus jest bardzo elastyczny i trwały. Te cechy pozwoliły mu działać jako skuteczne narzędzie do masażu i naturalny środek przywracający siłę i zdrowie. Dodatkowo bambus ma wyjątkowe właściwości antybakteryjne. Główną zasadą masażu jest oddziaływanie na strefy refleksyjne, co stymuluje pracę narządów i układów wewnętrznych. Najczęściej wykonywanymi masażami pałkami bambusowymi są masaże: pleców, brzucha, ud i pośladków.