Terapia twarzy i szyi

Co daje głęboki masaż twarzy i szyi? Gdzie na samym początku kumuluję się stres i co oznaczają napięcia w konkretnych częściach ciała? Prawidłowość postawy naszego ciała i dalszy tok nieprawidłowości w postawie zależy na samym początku od tego jak trzymamy głowę i szyję. Obowiązkowo trzeba rozumieć jak ważną rolę odgrywa prawidłowa postawa ciała, należy ją zachowywać i wyrównywać na czas, dopóki nie stało się to nieprawidłową normą, ta zasada dotyczy wszystkiego — jak fizycznych tak i psychologicznych aspektów. Na przykład, napięcie szyi i barków jest pierwszą czynnością którą wykonuje nasze ciało kiedy nam coś zagraża, kiedy się stresujemy, boimy się, lękamy, itd. Kiedy często wyczuwamy stres związany z podobnymi emocjami nasze ciało bierze napięcie szyi i twarzy za normę, zaczynamy być w ciągłym napięciu i zmienia nam się postawa całego ciała. Nasz układ nerwowy nam o tym sygnalizuje, ale pod ciągłym wpływem stresu i stresujących emocji przestajemy zwracać na to uwagę i tu zaczyna się zamknięte koło gdzie jedno napięcie (lub emocja) będzie zmieniało drugie aż dopóki nie zaczniemy zauważać i go likwidować, bo tak jesteśmy stworzeni. Taki schemat reakcji dotyczy każdego aspektu naszego organizmu i psychiki. Dobrą wiadomością jest to że jeśli zaczniemy redukować napięcie w miejscu które w końcu zostało zauważone to cały łańcuch poprzednich wydarzeń będzie się wyrównywał.
Huh.. ciężko ująć taki temat w jednym akapicie, ale mam ogromną nadzieję że mi się chociażby troszeeeczkę udało?
Otóż terapia twarzy i szyi ODLOT …
Na pewno wiecie że twarz i szyja posiada ogromną ilość mięśni i nerwów, które pełnią kluczowe role dla prawidłowego funkcjonowania każdego narządu nie tylko głowy i szyi ale i całego organizmu. Dysfunkcje mięśniowe i nerwowe okolic głowy i szyi stwarzają mnóstwo schorzeń, na przykład:
— szumy w uszach, problemy ze wzrokiem, nawracające bóle głowy i wiele innych dolegliwości mogą być związane z dysfunkcją stawu żuchwowo-skroniowego;
— nieprawidłowa pracą tarczycy może powodować dysfunkcje krtani;
— nieprawidłowości organów znajdujących się w strefach szyi i głowy zaburzają emisję głosu i prowadzą do jego utraty lub zniekształcenia (co często jest przy zaburzeniach hormonalnych lub menopauzie);
— częste napięcie okolic szyi i twarzy może prowadzić do zmian patologicznych i chorób tarczycy;
— problemy ze snem na które cierpi bardzo wiele osób;
— dysfunkcja nerwu twarzowego;
— bruksizm i szczękościsk;
— zapalenie zatok,
— bezsenność, depresja, zespół chronicznego zmęczenia
— ciągły stres, ta lista jest na prawdę długa…
Wykonując prawidłowo głęboki masaż twarzy i szyi można leczyć, zmniejszać lub likwidować wiele schorzeń, a mocna poprawa wyglądu ‘bez botoksu’ jest skutkiem ubocznym takiej terapii.
Serdecznie zapraszamy na terapię twarzy i szyi ODLOT.