Terapia biorezonansem magnetycznym

Terapia biorezonansem magnetycznym

Na przestrzeni kilku ostatnich lat alternatywne sposoby leczenia zaczęły się cieszyć coraz większym zainteresowaniem. Wśród nich jest także biorezonans magnetyczny, wykorzystujący oddziaływanie pól elektrycznych i magnetycznych na organizmy żywe, w celu ukierunkowania ich stymulacji.

Przykładowe symptomy, choroby oraz stany, które może wykryć biorezonans magnetyczny:

 • niedobory witamin i składników odżywczych,
 • poziom energii,
 • wysycenie komórek tlenem,
 • stres,
 • zaburzenia hormonalne,
 • zdrowie psychiczne,
 • aktywność nadnercza,
 • stan układu immunologicznego.

 

Schorzenia i stany, do których można stosować leczenie biorezonansem:

 • zaburzenia snu,
 • reakcje alergiczne,
 • bóle chroniczne,
 • zespół chronicznego zmęczenia,
 • stres,
 • choroby przewodu pokarmowego,
 • choroby zwyrodnieniowe, reumatyzm,
 • choroby psychosomatyczne,
 • obniżona sprawność układu odpornościowego,
 • uzależnienia i nałogi,
 • otyłość,
 • pasożyty,
 • grzyby, bakterie, itd.

 

Czym jest biorezonans?

Biorezonans magnetyczny stanowi skuteczną i bezpieczną formę leczenia oraz profilaktyki wielu różnego rodzaju schorzeń. Jest to także potoczna nazwa urządzenia emitującego impulsowe pole magnetyczne, które poprzez wysyłanie sygnałów o ekstremalnie niskiej częstotliwości, może wywierać wpływ (na poziomie tkanek) na procesy elektromagnetyczne, które sterują całym organizmem. Terapia biorezonansowa wykazuje skuteczne działanie na patogenne pasożyty, wirusy, bakterie oraz grzyby, które są częstą przyczyną wielu chorób przewlekłych oraz ogólnoustrojowych. Terapia biorezonansowa dla najlepszej skuteczności powinna być wspierana przez inne metody z zakresu medycyny naturalnej. Przy pomocy terapii biorezonansem można neutralizować, osłabiać lub odwracać niewłaściwe wibracje, a co za tym idzie, stymulować organizm do przywrócenia prawidłowej, zdrowej równowagi energetycznej.

Kilka słów o historii terapii biorezonansem

Szukając początków terapii biorezonansowej, należy cofnąć się aż do początku XX wieku. Wówczas to na rynku zadebiutowało urządzenie opisane i zaprojektowane przez amerykańskiego lekarza, Alberta Abramsa. Innowacyjny sprzęt wykorzystywał wibracje i za ich pomocą miał diagnozować i leczyć występujące w ludzkim organizmie schorzenia i choroby. Kontynuatorzy innowacyjnej myśli Abramsa pojawili się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W 1977 roku Franz Morell i inżynier Erich Rasche opracowali metodę terapii biorezonansowej, którą – od swoich nazwisk – nazwali terapią MORA i w której wykorzystali założenia przedstawione kilkadziesiąt lat wcześniej przez Amerykanina. Mimo, że metoda ta nadal zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej, na całym świecie znalazła już szerokie grono zwolenników.

Zasada działania biorezonansu magnetycznego

Mimo że pojęcie biorezonansu może brzmieć niejasno, wykorzystuje ono zjawisko rezonansu elektromagnetycznego, którego występowanie jest bardzo powszechne we współczesnym świecie, choć większość z nas nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Zjawisko to ma bowiem miejsce między innymi przy odbieraniu fal radiowych czy telewizyjnych. Terapia biorezonansowa opiera się na przekonaniu, że wszystko, niezależnie od rozmiaru, posiada swoją określoną częstotliwość elektromagnetyczną. Dotyczy to również wszystkich znajdujących się w ludzkim organizmie bakterii, wirusów, pasożytów czy alergenów. Wszystkie emitują niewielkie drgania elektromagnetyczne, które zdradzają ich obecność, zanim jeszcze niekorzystnie odbije się ona na funkcjonowaniu poszczególnych układów oraz narządów w organizmie. Każdy patogen emituje konkretne częstotliwości, zaawansowane urządzenia do terapii biorezonansowej umożliwiają wykrycie ich obecności i rozpoznanie ich. Dzięki terapii biorezonansem można więc w prosty i skuteczny sposób dowiedzieć się, co oraz w jakim stopniu obciąża nasz organizm.

Czy terapia biorezonansem jest szkodliwa dla człowieka?

Leczenie biorezonansem nie jest szkodliwe dla organizmu człowieka. Jako element medycyny naturalnej, stanowi w pełni bezpieczną oraz zupełnie bezbolesną formę terapii. W trakcie zabiegu nie jest emitowane żadne toksyczne promieniowanie, które mogłoby prowadzić do powstania jakichkolwiek uszkodzeń narządów w ludzkim ciele. W organizmie człowieka wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje sygnałów elektrycznych i elektromagnetycznych: aktywność bioelektryczna układu nerwowego, aktywność układu mięśniowego, aktywność metaboliczna narządów wewnętrznych (związana z przemianą materii). Terapia biorezonansem nadal budzi skrajne emocje. Choć zyskuje sobie ona coraz szersze grono zwolenników, w dalszym ciągu pojawiają się głosy mówiące o tym, że szkodliwie oddziałuje ona na organizm człowieka. Warto mieć jednak świadomość tego, że biorezonans magnetyczny nie wpływa na funkcje życiowe człowieka w jakikolwiek negatywny sposób. Z czego to wynika? Wykrywa i rozpoznaje on znajdujące się w organizmie ludzkim patogeny. Wytwarzane przez nie częstotliwości są znacznie mniejsze niż te emitowane przez komórki człowieka, nie ma zatem obawy, by metoda w jakikolwiek negatywny sposób mogła odbić się na ludzkim organizmie. Leczenie biorezonansem jest ukierunkowane głównie na przyczyny choroby, determinując naturalne procesy autoregulacji oraz samoleczenia organizmu. Niekiedy stanowi jedyną formę leczenia danego schorzenia, jednak nie istnieją żadne przeciwwskazania co do równoległego stosowania innych terapii czy preparatów farmakologicznych.

Na chwilę obecną w naszym Centrum Relaksu i walki ze Stresem ODLOT stosujemy urządzenie terapeutyczne «Miniexpert-T»- przeznaczony jest dla przeprowadzania terapii egzogenną BRT, impulsami częstotliwości zaznaczonej lub z wykorzystaniem programów terapeutycznych. Aparat pozwala stosować elektroterapię bazową, magnetoterapię oraz kolor terapię, terapię podczerwienią, organotropową, w/g efektów, a także terapię biorezonansową indukcyjną. Praca w trybie autonomicznym oraz przez oprogramowanie «Imedis- Expert»